oppman.edu.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start / Strona klasy 1c
Email Drukuj

STRONA KLASY 1C

Wychowawca: Diana Guc


Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Kiedy 4 września przyszliśmy do szkoły bardzo się denerwowaliśmy, pierwszy raz usłyszeliśmy dzwonek na lekcje. Jak się jednak okazało nie trzeba było się denerwować ani martwić. Po spotkaniu, które było w sali gimnastycznej poszliśmy do naszej klasy, by pierwszy raz usiąść w ławce. Pierwszy raz rozmawialiśmy z Panią Dianą, która cały czas była uśmiechnięta. To nasza wychowawczyni! 


Apel samorządowy

To były nasze pierwsze dni w szkole. 6 września odbył się apel samorządowy. Pani Kinga - opiekun samorządu szkolnego, opowiadała jak należy się zachowywać w szkole, jak bezpiecznie bawić się podczas przerw oraz jakie zasady panują w szkole. Rozmawialiśmy również jak należy zachowywać się w drodze do szkoły i jak bezpiecznie wracać do domu. Wszyscy słuchaliśmy z uwagą słów opiekuna samorządu.


Wielkie Sprzątanie Świata

15 września całą klasą wzięliśmy udział w akcji "Wielkie Sprzątanie Świata". Zadanie wydawało się proste jednak jak się okazało śmieci było bardzo dużo. W sprzątaniu pomagała nam mama Mateusza.


Park Żeromskiego

Pod koniec września wybraliśmy się do parku. Oglądaliśmy co takiego zmienia się w przyrodzie, kiedy nadchodzi jesień. Już w drodze do parku zauważliśmy jak drzewa zmieniły kolor i ile leży kasztanów. Drzewa stały się czerwone i żółte. Na szczęście pogoda nam dopisała. Świeciło słońce i było ciepło. W parku spotkaliśmy wiewiórkę, a drzewa były tak kolorowe i piękne. Po spacerze mieliśmy czas na zabawę na placu zabaw, który znajduje się w parku. To był miło spędzony dzień.Muzeum Archeologiczne

W październiku wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Archeologicznego. Na miejscu w muzeum mieliśmy swojego przewodnika. Przewodnik ( a było to pani) opowiadała nam jak powstawały naczynia w bardzo odległych czasach. Chodziliśmy po muzeum i widzieliśmy bardzo stare naczynia. Później poszliśmy do sali gdzie każdy z nas zrobił swoje naczynia. Lepiliśmy je z gliny, później pani przewodnik powiedziała, że możemy zostawić nasze naczynia do wypalenia i po 3 tygodniach będą do odebrania w muzeum. Nasza Pani powiedziała, że je odbierze więc postanowiliśmy, że je zostawimy. Wycieczka bardzo nam się podobała. Mamy nadzieję, że jeszcze tam pojedziemy!


Dzień Papieski

11 października w naszej szkole odbył się Dzień Papieski. Każda klasa była ubrana w dwa kolory: żółty oraz biały.


Spotkanie ze Strażą Miejską

Pewnego dnia nasza wychowawczyni powiedziała nam, że dzisiaj przyjdzie do nas pan ze Straży Miejskiej. Spotkaliśmy się wszyscy w korytarzu szkolnym. Nie byliśmy sami, była też klasa 1a i 1b. Faktycznie, przyszedł do nas pan ze Straży Miejskiej był bardzo miły. Opowiadał nam i uczył jak należy zachować się na drodze z i do szkoły. Mówił też, że nie tylko idąc do szkoły musimy uważać, ale również jak wychodzimy z rodzicami.


Doświadczenie

Tego dnia każdy z nas był prawdziwym chemikiem. Już od początku pobytu w szkole nie mogliśmy się doczekać, kiedy wykonamy doświadczenie. Nikt się nie spodziewał do czego będzie nam potrzebna butelka po wodzie i soda oczyszczona. Nasza wychowawczyni powiedziała, że zrobimy doświadczenie na ostatniej lekcji. Każdy z nas siedział i myślał co to będzie. Kiedy dzwonek zadzwonił na ostatnią lekcję, każdy z nas bardzo się cieszył. Jak się okazało do doświadczenia były potrzebne też balony i ocet. Pani pomogła nam wlać ocet i założyła nam balony do których my wcześniej wsypaliśmy sodę. Jak już wszyscy mieli założone balony na butelkę Pani Diana powiedziała żebyśmy podnieśli delikatnie balony i przesypali sodę do octu. I wtedy nie wiedzieliśmy co się dzieje, ale balony same zaczęły się pompować. Sami zobaczcie co się działo!


Brzydkie kaczątko - współpraca

Pewnego dnia nasza wychowawczyni pani Diana przeczytała nam bajkę o Brzydkim Kaczątku. Niestety jest to smutna bajka, ale z dobrym zakończeniem. Po wysłuchaniu pracowaliśmy w grupach. Każda grupa musiała wykonać albo plakat, który mówił o tym jak należy dobrze się zachowywać albo jak możemy pomagać innym i zachęcać przy tym innych. To nie było łatwe zadanie, ale bardzo się staraliśmy. Każdy z nas w swoich grupach miał przydzielone zadanie, które wcześniej uzgodniliśmy między sobą. Prace wyszły nam bardzo kolorowe i wesołe.


Ślubowanie

7 listopada odbyło się ślubowanie. Każda pierwsza klasa śpiewała te same piosenki, ale za to mówiliśmy inne wiersze. Stresowaliśmy się jak wypadniemy, ale jak się okazało znowu nie było czego. Wszystko wyszło tak jak chcieliśmy. Pani Dyrektor każdego pierwszaka dotykała piórem po ramieniu. Byliśmy bardzo dumni i poważni. Po ślubowaniu dostaliśmy koszulki, dyplomy oraz zakładki do książek. Tego się nie spodziewaliśmy!


Apel z okazji 11 listopada

W naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości obchodziliśmy 13 listopada. Każdy był ubrany w strój galowy. Już kilka dni wcześniej nasza wychowawczyni opowiadała nam o tym dniu i co takiego oznacza NIEPODLEGŁOŚĆ. Uczyliśmy się o Ojczyźnie, o Hymnie i o Patriotyźmie. W poniedziałek odbył się apel z tej okazji. Starsza klasa przygotowała krótkie przedstawienie. Bardzo byliśmy ciekawi jak wygląda apel z tej okazji.


Pomnik Czynu Zbrojnego Polonii Amerykańskiej

W środę 15 listopada wybraliśmy się na krótki spacer, by postawić znicze przy pomniku Czynu Zbrojnego Polonii Amerykańskiej. Na początku nie wiedzieliśmy jak się dokładnie nazywa. Słyszeliśmy, że to " Błękitny Pomnik". Jak się jednak okazało ma swoją nazwę.


Warzywa i owoce

W poniedziałek nasza wychowawczyni nas zaskoczyła. Przyniosła do szkoły trochę owoców i warzyw po to by wszyscy co chcą mogli spróbować jak smakują. Były gruszki, jabłka, śliwki, ogórki, marchewki i rzodkiewki. Pani Diana pokazała nam prezentację na której widzieliśmy dlaczego ważne jest jedzenie warzyw i owoców. Bal Andrzejkowy

We wtorek odbył się nasz pierwszy bal w szkole. Tego dnia również był Dzień Postaci Z Ulubionej Bajki. Cała klasa się przebrała. Cieszyliśmy się bardzo na myśl, że zaraz będziemy bawić się w sali gimnastycznej. Bal był fajny, grała muzyka, były konkursy. Czekamy na następny bal!Kino Kultura

W ostatni czwartek razem z mamą Mikołaja wybraliśmy się do Kina Kultura. Pojechały z nami dwie klasy 1a i 3e. Kino Kultura znajduje się na Krakowskim Przedmieściu. Pojechaliśmy autobusem już na miejscu zauważyliśmy ozdoby świąteczne. W kinie na początku przyszła do nas pani, która poprowadziła kilka konkursów były też nagrody dla uczestników. Potem oglądaliśmy 4 krótkie bajki. Były bardzo ciekawe. Kiedy wyszliśmy z kina padał śnieg. Wycieczka była bardzo fajna.

 


Dzień Postaci Z Bajki


Projekt książka Małgorzaty Strzałkowskiej " Dyrdymałki"

Pod koniec października klasa 1c wzięła udział w NARODOWYM PROGRAMIE ROZWOJU CZYTELNICTWA. Uczniowie wykonali książkę Małgorzaty Strzałkowskiej " Dyrdymałki". Po wcześniejszym wybraniu wiersza i zapoznaniu się z jego treścią i przygotowali swoje rysunki. Wszystkie prace zostały zebrane i połączone w całość co utworzyło książkę.


Wycieczka do WEDLA

Na początku grudnia z okazji Mikołajek całą klasą wybraliśmy się do Wedla, który znajduje się w Arkadii. Cóż to była za wycieczka! Ozdabialiśmy torciki czekoladowe lukrem, które później zabraliśmy do domu. Na miejscu dostaliśmy też ciepłą czekoladę - była pyszna!!! Kiedy wychodziliśmy od fabryki Wedla w torebkach specjalnie przygotowanych dla nas dostaliśmy też słodycze.


Mikołajki

6 grudnia z okazji Mikołajek, każdy z nas do szkoły przyszedł ubrany na czerwono. Jak się okazało Mikołaj zostawił dla nas w klasie małe prezenty - czekoladowe smakołyki. Nasza klasa również była świątecznie ozdobiona.


Mama Mikołaja

Pewnego dnia do szkoły przyszła mama Mikołaja - naszego kolegi mama z klasy. Czytała dla wszystkich klas pierwszych opowiadania Neli.


Jasełka 

20 grudnia wspólnie z klasą 1b przygotowała świąteczne przedstawienie. Podczas prób nie denerwowaliśmy się dużo ćwiczyliśmy bo przedstawienie było długie i trudne. Kiedy przyszedł ten dzień nerwy były u wszystkich. Nie mogliśmy się doczekać, ale też nie wiedzieliśmy czy wszystko się uda. Panie nas pocieszały, mówiły, że wszystko umiemy i wszystko z pewnością się uda. Udało się! Rodzice oraz goście mówili, że przedstawienie było piękne. Po wszystkim w sali rodzice przygotowali poczęstunek, razem spędziliśmy wieczór w szkole.

***

Przed świętami w szkole były wystawione Jasełka przez klasę 2b. Było ładne, widać było, że każdy się starał.


Gra Jenga

Pewnego dnia Fryderyk przyniósł do klasy grę, która się nazywała JENGA. Razem z naszą wychowawczynią po zajęciach wf zagraliśmy w grę. Ile przy tym było zabawy i śmiechu!


Bal karnawałowy

W czwartek odbył się bal karnawałowy. Każdy z nas przebrał się za ulubioną postać z bajki. W trakcie balu tańczyliśmy z naszą wychowawczynią makarenę czy też w kole. Bal był udany!


Walentynki
Dzień Walentynek w naszej klasie. Chłopcy nas miło zaskoczyli!

Doświadczenie
Dzisiaj wykonaliśmy doświadczenie! To była świetna zabawa. Potrzebowaliśmy mąki ziemniaczanej, pianki do golenia, trochę płynu do mycia naczyń. Dla lepszego efektu dodaliśmy barwników spożywczych, które przyniosła nasza koleżanka. Ale przy tym było śmiechu!


Święto szkoły
6 marca nasza szkoła obchodzi swoje święto. Tego dnia uczciliśmy pamięć Artura Oppmana.


Nasze prezentacje
Nasza wychowawczyni opowiadała nam o różnych wynalazkach. Temat nam się bardzo spodobał dlatego też p. Diana zadała nam temat prezentacji "mali i wielcy wynalazcy". Na przygotowanie mieliśmy tydzień. Wspólnie z rodzicami każdy z nas opracował swoją prezentację. Kiedy każdy z nas opowiadał o danym wynalazku i wynalazcy wszyscy uważnie nas słuchali. Fajnie było poczuć się jak nauczyciel!


Pokaz mody wiosennej
Starsza klasa zorganizowała " Pokaz mody wiosennej". Każdy z nas był ubrany tak jak chciałby ubierać się wiosną - zresztą, każdy z nas myślę, że na nią już czekał. Niestety tylko kilka osób odważyło się zaprezentować swój strój na korytarzu szkolnym.


Pokaz mody ekologicznej
Klasa 3b zorganizowała " pokaz mody ekologicznej" należało wybrać z każdej klasy chłopca i dziewczynę, którzy zaprezentują strój z różnych surowców. Naszą klasę reprezentowała Marysia i Mateusz. Stroje przygotowała mama Mateusza za które bardzo dziękujemy!


Święto Konstytucji 3Maja
Święto Konstytucji 3Maja uczciliśmy apelem przygotowanym przez klasę 5.


Łazienki Królewski i Chrzest tulipana
9 maja wybraliśmy się do Łazienek Królewskich. Cóż to była za wycieczka. Najpierw wybraliśmy się do starej oranżerii - do Teatru Królewskiego. Tam z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę nowa odmiana tulipana została ochrzczona imieniem wielkiego Polaka marszałka Józefa Piłsudskiego. Poznaliśmy dyrektora Łazienek Królewskich p. prof. nadzw. dr hab. Zbigniewa Wawra, który bardzo nas pochwalił oraz p.  ppkł. dr Pawła Lewandowskiego z którym mieliśmy okazję porozmawiać. Cała uroczystość okrasił występ chóru Reprezentacyjnego Wojska Polskiego- wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Później przeszliśmy do sali w której zorganizowany był poczęstunek oraz prezenty. Na koniec mieliśmy piknik w ogrodzie oraz spacer po ogrodzie razem z przewodnikiem, który opowiadał nam o marszałku Józefie Piłsudskim.


Wycieczka do Tymianek

21.05.2018 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Tymianek. W pierwszym miejscu byliśmy w szkole. Jak ją skończyliśmy zwiedzać, to poszliśmy się bawić na plac zabaw i zobaczyliśmy jak tańczą dzieci z tej szkoły.  W drugim miejscu byliśmy u alpak i mogliśmy je głaskać, przytulać i je prowadzić.. i jedna alpaka mnie polizała! Mogliśmy też kupić sobie pamiątki. W trzecim miejscu zwiedzaliśmy szkołę z lat 20 i 30-tych. Widzieliśmy tam nawet książki uczniów z tamtych czasów, siadaliśmy w ławkach i oglądaliśmy lalki z porcelany, stare zabawki i listy. W czwartym, ostatnim miejscu, byliśmy na ognisku i smażyliśmy sobie chleb, kiełbaski i pianki, więc było super!


Mam Talent
Ostatnio oglądaliśmy finał Mam Talent do którego dostała się nasza koleżanka Ola. Byliśmy bardzo dumni bo jak się okazało była jedyną osobą z pierwszych klas! Układ artystyczno - gimnastyczny, który pokazała był piękny! Mocno trzymaliśmy kciuki!

Dzień Dziecka
4 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka. Była to niesamowita impreza. Każda klasa miała swój własny poczęstunek, był grill dla wszystkich, fotobudka i różne zabawy sportowe. Pogoda nam również dopisała! Wszyscy świetnie się bawiliśmy!


 


100-lecie
odzyskania niepodległości
***KLIKNIJ TUTAJ***


MEN
List do Rodziców
***KLIKNIJ TUTAJ***


Reforma oświaty
Dzielnica Żoliborz
***KLIKNIJ TUTAJ***


JADŁOSPIS
CZERWIEC
***KLIKNIJ TUTAJ***


Procedury wydawania:

1. legitymacji szkolnej
2. duplikatów legitymacji i świadectw
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wewnętrzny System
Doradztwa Zawodowego
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wykaz podręczników
2018/2019


Realizujemy projekt


Klub Szkolny UNICEF

***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt

***KLIKNIJ TUTAJ***


Narodowy Program
Rozwoju Czytelnictwa

***KLIKNIJ TUTAJ***


Ogarnij Inżynierię
"Tajemnice
zielonych dachów" 

***KLIKNIJ TUTAJ*** Varsavianistyczna Szkoła
***KLIKNIJ TUTAJ***Twórcza szkoła
w Europie

***KLIKNIJ TUTAJ***SZKOLNE KOŁO
WOLONTARIATU
***KLIKNIJ TUTAJ***


Światowy Dzień
Pierwszej Pomocy

***KLIKNIJ TUTAJ***SP 68
honorowy opiekun
hotelu dla dzikich
owadów zapylających

***KLIKNIJ TUTAJ***

ZDROWO I SMACZNIE
***KLIKNIJ TUTAJ***


***KLIKNIJ TUTAJ***


PROMOCJA ZDROWIA
***KLIKNIJ TUTAJ***Program rządowy
"Książki naszych marzeń"
***KLIKNIJ TUTAJ***