Start / Strona klasy 3b

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - projekty

KLASA 1C

Tytuł: Książka Małgorzaty Strzałkowskiej "Dyrdymałki" - projekt zrealizowany

Pod koniec października klasa 1c wzięła udział w NARODOWYM PROGRAMIE ROZWOJU CZYTELNICTWA. Uczniowie wykonali książkę Małgorzaty Strzałkowskiej " Dyrdymałki". Po wcześniejszym wybraniu wiersza i zapoznaniu się z jego treścią i przygotowali swoje rysunki. Wszystkie prace zostały zebrane i połączone w całość co utworzyło książkę.

KLASA 3A

Tytuł: „Podróże z Nelą” - projekt zrealizowany

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasa 3a postanowiła przybliżyć wszystkim książki z serii „Nela Mała Reporterka”. Przynieśliśmy na zajęcia różne książki z tej serii i wymieniliśmy się wiedzą na ich temat. Później w grupach wypisywaliśmy najważniejsze informacje z wybranej książki i uzupełnialiśmy specjalną kartę informacyjną. Na koniec każda grupa zaprezentowała swoją pracę innym i wspólnie przygotowaliśmy wystawę na szkolnym korytarzu. Dzięki temu wiemy już jakie kraje odwiedziła Nela i co tam zobaczyła. Mamy nadzieję, że dzięki naszej prezentacji inni też będą chcieli wybrać się w „podróż” z Nelą.

KLASA 3B

Tytuł: „Lubimy czytać” - projekty zrealizowany

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasa  3 B realizowała projekt „Lubimy czytać  – klasa III B  poleca przeczytać”. Zadaniem uczniów było zaprezentowanie innym dzieciom swoich ulubionych książek. Trzeba było samodzielnie je przeczytać, krótko opowiedzieć treść i narysować obrazek. Uczniowie przygotowali krótką opinię z ilustracją dotyczącą własnych zainteresowań, które ich ciekawiły. Wzbogacili swoją wiedzę korzystając ze zbiorów biblioteki szkolnej. Zaprezentowali je kolegom oraz nauczycielom na gazetce szkolnej. Udział w projekcie pozwolił na świadomy rozwój własnych zainteresowań.

Tytuł: "Recenzje wierszy znanych pisarzy – J. Tuwim, J. Brzechwa, D. Wawiłow" - projekt zrealizowany

W 2017 roku pisaliśmy recenzje naszych ulubionych książek – było już o różnych sportach, a teraz przyszła kolej na przybliżenie naszym rówieśnikom znanych wierszy dla dzieci napisanych przez J. Tuwima, D. Wawiłow i J. Brzechwę. Każdy z naszej klasie otrzymał od Pani Kasi wiersz określonego autora, który opisaliśmy i do którego wykonaliśmy ilustracje. Ze wszystkich naszych utworów powstała książka, która znajduje się w naszej bibliotece szkolnej. Mamy nadzieję, że zachęci ona innych uczniów do czytania wierszy znanych polskich autorów.

Zuzia, Franek, Filip

KLASA 3C

Tytuł: Pokłóciły się poetki o pietruszkę i skarpetki - projekt zrealizowany

W październiku w naszej klasie 3c  czytaliśmy i omawialiśmy wiersze Agnieszki Frączek, Urszuli Kozłowskiej i Agaty Widzowskiej Posiak „Pokłóciły się poetki o pietruszkę i skarpetki”. Dzieci wybrały sobie wiersze, które im się najbardziej podobały i wykonały do nich ilustracje. Następnie każdy zaprezentował klasie swoją pracę. Nasze prace zostały wywieszone  na szkolnym korytarzu.

KLASA 4C

Tytuł: Tradycyjne polskie komiksy  - „Tytus, Romek i Atomek” - projekt rozpoczęty

Konkurs trwa 4 miesiące: listopad 2017 – luty 2018

Odpowiedzialni za realizację: wychowawcy klas 4a, 4b, 4c, nauczyciele j. polskiego, nauczyciel informatyki

Cel konkursu:

Uczniowie klas 4a, 4b, 4c poznają cechy tradycyjnych polskich komiksów dla dzieci na przykładzie komiksów Jerzego Chmielewskiego „Tytus, Romek i Atomek” i Janusza Christa „Kajko i Kokosz”.

Zaplanowane wydarzenia:

1. Lekcja języka polskiego - listopad 2017 – przybliżenie uczniom cech jakimi charakteryzuje się komiks, omówienie sposobu przygotowania plakatu promującego wybrany komiks
  2. Przygotowanie przez uczniów plakatów promujących komiksy „Tytus, Romek i Atomek” oraz „Kajko i Kokosz” - prace przygotowują zespoły dwu, trzyosobowe - listopad 2017
  3. Wspólne wyjście do teatru Kamienica na spektakl „Tytus, Romek i Atomek” przygotowany w oparciu o komiks Jerzego Chmielewskiego - grudzień 2017.
  4. Przygotowanie przez uczniów notatki z pobytu w teatrze lub recenzji oglądanej sztuki.
  5. Komiksy na lekcji informatyki - styczeń/luty 2018.