oppman.edu.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start / Świetlica szkolna / Wydarzenia 2018/2019
Email Drukuj

ŚWIETLICA SZKOLNA 2018/2019


Jesień w świetlicy

W naszej świetlicy znów gwar i zabawa. Nadeszła polska, złota jesień, która inspiruje naszych uczniów do wykonywania różnorodnych prac tematycznych związanych z tą porą roku. Wspólnie z pierwszakami wykonaliśmy "jeże z kolorowych liści."Drugie klasy namalowały "Wrzosy". Zapraszamy do wspólnej zabawy.


Światowy Dzień Żywności
W świetlicy również celebrowaliśmy "Światowy Dzień Żywności". Wychowawczynie przygotowały z dziećmi zdrową, owocową sałatkę, którą wszyscy z przyjemnością konsumowali. Naszym celem było promowanie zdrowego odżywiania i kształtowanie nawyku niemarnowania jedzenia.


"Listopadowa nostalgia"
Listopad zbliża się dużymi krokami. Pogoda nas nie rozpieszcza, dni stają się coraz krótsze, a wieczory sprzyjają rozmyślaniom. W naszej szkolnej świetlicy postanowiliśmy odczarować "Listopadową nostalgię" i wyrazić to, co w naszych sercach: optymizm oraz feerię barw. Na przekór aurze.


"100 lat Niepodległości"
Szkolna świetlica również przygotowuje się do obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Zaczęliśmy od przygotowania kokard narodowych i flag Polski wykonanych w oryginalny sposób. W tym tygodniu przybliżamy uczniom postać marszałka Józefa Piłsudskiego oraz wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne.


"Kółko miłośników książek"
W świetlicy spędzamy czas kreatywnie i twórczo. Chętni uczniowie biorą udział w kółku miłośników książek. Wspólnie czytamy, omawiamy, rozwiązujemy zagadki oraz krzyżówki. Dzieci uwielbiają rozwój przez zabawę stad często gramy w kalambury. Największą atrakcją zajęć pozostaje na razie niezmiennie rzutnik "Ania" z bajkami na kliszach. Zapraszamy!


"Światowy Dzień Pluszowego Misia."

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Towarzyszy on dzieciom i dorosłym, czasem  w beztroskiej zabawie lecz również jako powiernik największych sekretów. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono w setną rocznicę powstania maskotki w 2002 roku. Znamy sławne misie w różnych częściach świata: Kubuś Puchatek, Miś Paddington czy wreszcie nasz ukochany Miś Uszatek. Nasze dzieci w świetlicy świętowały ciepło wspominając swoje ukochane pluszaki oraz tworząc ich portrety.

STO LAT MISIU!!!


Kolorowe ptaki

Na życzenie dzieci w świetlicy postanowiliśmy wyszukać najbardziej kolorowe, polskie ptaki. Wspólnie znaleźliśmy, aż dziesięć takich gatunków: żołna, zimorodek, kraska, wilga, gil, modraszka,liszka,dzięcioł zielony, dudek oraz bogatka.Poznane informacje pomogły nam w stworzeniu prac plastycznych. Prawda , że podobne?


Projekt Varsavianistyczna Szkoła

16 marca 2019r. w ramach programu Varsavianistyczna Szkoła, zostaliśmy zaproszeni przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy na spotkanie przy grobie Stanisława Lorentza, z okazji 28 rocznicy jego śmierci.
Przypomnieć należy o tym, że prof. Stanisław Lorentz był m.in. historykiem sztuki, dyrektorem Muzeum Narodowego w Warszawie oraz ekspertem UNESCO w sprawach odnowy zabytków. Podczas okupacji niemieckiej pełnił funkcję Komisarza Ochrony Dóbr Kultury. Był również jednym z inicjatorów odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie.
Podczas sobotniej uroczystości przemawiali m. in. P. Beata Michalec- Prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, P. Piotr Żbikowski - Radny m.st. Warszawy oraz P. Małgorzata Naimska - Zastępca Dyrektora Biura Kultury Urzędu m.st. Warszawa. Rangę uroczystości podkreślił swoją obecnością również P. Paweł Michalec - Burmistrz Żoliborza. W imieniu naszej szkoły kwiaty na grobie prof.Stanisława Lorentza złożyły uczennice klasy 5 d i 2 b.
Jako Varsavianistyczna Szkoła pamiętamy i doceniamy zasługi profesora.Świetlica szkolna

2017/2018W ramach zajęć świetlicowych

odbywają się następujące zajęcia tematyczne:


JĘZYK FRANCUSKI

świetlica, klasy I - III,

prowadzący: p. Małgorzata Stochmal - Jodko

***KLIKNIJ TUTAJ***


ZABAWY ZE SZTUKĄ

świetlica, klasy I - III,

prowadzący: p. Izabela Szyszka

***KLIKNIJ TUTAJ***


KLUB MAŁEGO WARSZAWIAKA

świetlica, klasy I - III,

prowadzący: p. Anna Jaskólska

***KLIKNIJ TUTAJ***


KOŁO MIŁOŚNIKÓW ASTRONOMII

świetlica, klasy I - III,

prowadzący: p. Agnieszka Góral

termin: od listopada, w każdy piątek

W ramach koła odbyły się następujące konkursy:

1. Quiz astronomiczny : „Gwiazdy, planety, księżyce” (listopad), udział wzięło 18 osób z klas 3 E i 2 A, nagrody otrzymali: Zosia Walczyńska, Kamil Moczulski oraz Szymon Jędrzejewski.

2. „Rakiety i promy kosmiczne” (listopad) - plastyczny konkurs z zakresu astronautyki, uczestniczyło 12 uczniów, nagrody główne: Szymon Jędrzejewski i Michał Ryfka z klasy 2 A oraz  Filip Rzepkowski z klasy 1 A.


ZAJĘCIA MANUALNO - PLASTYCZNE

świetlica, klasy I - III,

prowadzący: p. Agnieszka Góral

termin: systematycznie w środy i czwartki

W ramach tych zajęć odbywają się:

1. warsztaty tworzenia biżuterii

2. warsztaty szycia np. woreczków i zabawek

3. elementarna nauka ściegu podstawowego szydełkowania


Zajęcia świetlicowe:


Dzień Misia


Kartki świąteczne - przygotowania do kiermaszu szkolnego


Zabawki na choinkę - przygotowania do kiermaszu szkolnego


Zabawy rytmiczne z bębenkami


Bombki - przygotowania do kiermaszu świątecznego


Zabawy plastyczne


Kiermasz świąteczny

Zabawy na śniegu


Walentynki


Serca - inspiracje - Kandinsky - klasy 0 i 1


Konkurs "Marzanna"

Laureatka I nagrody w konkursie "Marzanna" - Hanna Januszewska kl. 1c.


Konkurs "WARSZAWA - DAMA W BIAŁO-CZERWONEJ SUKNI"

 


100-lecie
odzyskania niepodległości
***KLIKNIJ TUTAJ***


MEN
List do Rodziców
***KLIKNIJ TUTAJ***


Reforma oświaty
Dzielnica Żoliborz
***KLIKNIJ TUTAJ***


JADŁOSPIS
MAJ
***KLIKNIJ TUTAJ***


Procedury wydawania:

1. legitymacji szkolnej
2. duplikatów legitymacji i świadectw
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wewnętrzny System
Doradztwa Zawodowego
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wykaz podręczników
2018/2019


Realizujemy projekt


Klub Szkolny UNICEF

***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt

***KLIKNIJ TUTAJ***


Narodowy Program
Rozwoju Czytelnictwa

***KLIKNIJ TUTAJ***


Ogarnij Inżynierię
"Tajemnice
zielonych dachów" 

***KLIKNIJ TUTAJ*** Varsavianistyczna Szkoła
***KLIKNIJ TUTAJ***Twórcza szkoła
w Europie

***KLIKNIJ TUTAJ***SZKOLNE KOŁO
WOLONTARIATU
***KLIKNIJ TUTAJ***


Światowy Dzień
Pierwszej Pomocy

***KLIKNIJ TUTAJ***SP 68
honorowy opiekun
hotelu dla dzikich
owadów zapylających

***KLIKNIJ TUTAJ***

ZDROWO I SMACZNIE
***KLIKNIJ TUTAJ***


***KLIKNIJ TUTAJ***


PROMOCJA ZDROWIA
***KLIKNIJ TUTAJ***Program rządowy
"Książki naszych marzeń"
***KLIKNIJ TUTAJ***