oppman.edu.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start / Strona klasy 3b
Email Drukuj

Strona klasy 3B

Wychowawca: Katarzyna Szuflet

Nauczyciel wspomagający: Paulina Kozłowska


26.09.2018 - 3B NA NIEWIDZIALNEJ WYSTAWIE

26 września uczniowie klasy 3b odwiedzili Niewidzialną Wystawę. Miejsce niezwykłe, w którym każdy może doświadczyć świata w całkiem inny sposób, bo w zupełnych ciemnościach, zupełnie takich samych, jakie towarzyszą osobom niewidomym. Nasi uczniowie byli zafascynowani zwiedzaniem pokoju, kuchni, leśniczówki, warszawskiej ulicy i sali muzealnej za pomocą dotyku, słuchu i węchu. Z uwagą słuchali o alfabecie Braille'a i z zaciekawieniem układali puzzle nie mogąc ich zobaczyć. Wierzymy, że to doświadczenie pozwoli im lepiej zrozumieć osoby niewidome i uwrażliwi na wszelkie ułomności.


22.09.2018 - PIKNIK SZKOLNY

Poszłam na piknik Polska Złota Jesień, bo chciałam się dobrze bawić. Piknik odbył się w mojej szkole numer 68. Najbardziej podobało mi się oglądanie skórki cebuli pod mikroskopem, jesienne rozwiązywania krzyżówki, kolorowanie obrazków i liścia. Mój liść z kasztanów i żołędzi został sfotografowany i ma być umieszczony na stronie internetowej szkoły. Będzie zagadką dla innych… Z eko malowania wyszło eko się malowanie. Podobało mi się również rysowanie autoportretu, może zawisnę gdzieś w Warszawie na ścianie jakiegoś ładnego domu? Natomiast z krainy tatuaży wypuszczano głównie koty i tygrysy, czasami nietoperze i kościotrupy. Podobało mi się też robienie kwiatu z bibuły, który wygląda jak lilia. Puzzle pokonały nawet moją mamę… Odbijanie Zośki to trudna sprawa, ale jakoś się udało… uff. Tor przeszkód pokonałam natomiast bez zarzutu, tak jak łamigłówki matematyczne. Miło było patrzeć, jak z talerza znika ciasto, które upiekłam z Tosią. A nagroda lizak? Słodka! Bardzo mi się podobało.

/Marta K./

***

Na pikniku byliśmy 3h które spędziliśmy bardzo miło. Najlepszą atrakcją był grill. Były super konkursy; zadania, świetna muzyka i super jedzonko. Bardzo nam się podobało i przyjdziemy za rok

/Aleks G./

***

Na pikniku w szkole.

Najbardziej podobało mi się granie w piłkę i malowanie twarzy. Podobało mi się też granie w warcaby oraz bieg na sto metrów.

/Krystian R./

***

W sobotę w naszej szkole o godzinie 10.00 rozpoczął się Piknik rodzinny. Przyszło dużo ludzi. Na początku pan burmistrz posadził dąb na terenie szkoły. Potem był poczęstunek. Najbardziej mi smakowały czekoladowe ciasta. Następnie wzięłam udział w biegu na 100 m na 100-lecie Niepodległości. W szkole były różne zadania do wykonania. Najbardziej mi się podobał tor przeszkód, malowanie twarzy oraz oglądanie skórki cebuli przez mikroskop. Na pikniku były tańce, śpiewy oraz wiele innych atrakcji. Miło spędziłam czas z rodziną oraz koleżankami.

/Ania D./


28 WRZEŚNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W dniu 28 września odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Klasa 3b rozdawała kartki z działaniami. Za poprawną odpowiedź był cukierek. Jeszcze graliśmy w mnożeniowe bingo. Wygrał Antek. Dzień był bardzo udany.

/Aleks G./

W dniu 28 września 2018 r obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Graliśmy w bingo i każdy wygrał. Rozdawaliśmy działania, a za dobrze zrobione obliczenie dawaliśmy cukierki. Gratulowaliśmy uczniom, nauczycielom i dyrekcji zdolności matematycznych. Dzień był bardzo fajny.

/Antek K./

W piątek 28 września był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Klasa 3b miała matematyczne bingo oraz za dobre odpowiedzi dostawało się cukierka. Bardzo mi się to podobało.

/Marta K./

W piątek 28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Graliśmy w mnożeniowe bingo i rozdawaliśmy karteczki z działaniami. Za poprawne odpowiedzi dawaliśmy cukierki. Było bardzo fajnie.

/Tosia J./


3 października 2018: POLICJA - NASZ PRZYJACIEL

Klasa 3b spotkała się z bardzo sympatyczną panią policjantką, która rozmawiała z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa na drodze, w Internecie, w kontakcie z osobą obcą. Dzieci bardzo chętnie brały udziałw zajęciach, zadawały mnóstwo pytań lub opowiadały o swoich doświadczeniach.


9 października 2018: Centrum Pieniądza

Uczniowie klasy 3b odwiedzili we wtorek Narodowy Bank Polski, a dokładnie Centrum Pieniądza. Ekscytacji przed wycieczką było mnóstwo, a wrażenia po wycieczce uczniowie opisali w następujący sposób:

9 października 2018 roku pojechaliśmy do Centrum Pieniądza. Udaliśmy się tam autobusem numer 116. Przy wejściu do muzeum plecaki były sprawdzone rentgenem. Odbyły się warsztaty o tym, co może być walutą. Byliśmy na wystawie, na której oglądaliśmy największa monetę na świecie i najmniejszą też. Wracaliśmy do szkoły metrem. Wycieczka mi się bardzo podobała, a najbardziej największa moneta na świecie.

/Bartek/

Dziś o godzinie 12:30 mieliśmy zbiórkę w szkole i wyszliśmy na wycieczkę do Centrum Pieniądza, do którego jechaliśmy autobusem linii 116. Na miejscu mieliśmy warsztaty o różnych rodzajach pieniędzy. Potem oglądaliśmy wystawę, na której były w gablotach różne rodzaje monet, od najstarszych do obecnie występujących. Poznaliśmy też różne metody płatności: gotówką, kartą płatniczą, przelewem. Następnie po wyjściu z Centrum poszliśmy na stację metra, żeby wrócić do szkoły. Bardzo mi się podobało. Chciałabym jeszcze raz pojechać do tego muzeum.

/Wiktoria/

9 października 2018 r., o godzinie 12:30 klasa 3b pojechała na wycieczkę do Centrum Pieniądza. Pojechaliśmy autobusem na ulicę Świętokrzyską, gdzie mieści się ekspozycja Narodowego Banku Polskiego. Po wejściu daliśmy plecaki do kontroli wykrywaczem metali. Byliśmy na warsztatach, gdzie nauczyliśmy się, czym kiedyś były płacidła i czym można było płacić w przeszłości. Oglądaliśmy na wystawie stare polskie monety i największa monetę na świecie. Do szkoły wróciliśmy metrem. Według mnie było bardzo fajnie. Podobały mi się warsztaty i możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach z kolegami i koleżankami z klasy.

/Laura/

We wtorek 9 października o godzinie 12:30 klasa 3b wybrała się na wycieczkę do Centrum Pieniądza. Uczestniczyła tam w zajęciach oraz oglądała wystawę dotyczącą różnych monet. Dzieci z klasy 3b stwierdziły, że wycieczka była bardzo udana.

/Marta/


8 i 10 października: SPORT TO ZDROWIE

W październiku, dzięki pięknej jesiennej aurze, korzystamy z boiska i ogrodu szkolnego na zajęciach wychowania fizycznego. Chętnie biegamy, gramy w piłkę, a w środę wzięliśmy udział w grze na orientację. Zostaliśmy przydzieleni do małych zespołów z uczniami klasy 4d i 7c. To było bardzo ciekawe doświadczenie i świetna zabawa!!! /ksz/


PAŹDZIERNIK: WKRÓTCE 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

Już niedługo rocznica odzyskania Niepodległości. Nie byle jaka bo SETNA!!! Uczniowie klasy 3b, przygotowując się do tego wydarzenia, poznali postać Jana Ignacego Paderewskiego i wykonali piękną prezentację o tym genialnym muzyku i wielkim patriocie.


 


100-lecie
odzyskania niepodległości

***KLIKNIJ TUTAJ***


MEN
List do Rodziców
***KLIKNIJ TUTAJ***


Reforma oświaty
Dzielnica Żoliborz
***KLIKNIJ TUTAJ***


JADŁOSPIS
PAŹDZIERNIK
***KLIKNIJ TUTAJ***


Procedury wydawania:

1. legitymacji szkolnej
2. duplikatów legitymacji i świadectw
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wewnętrzny System
Doradztwa Zawodowego
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wykaz podręczników
2018/2019Klub Szkolny UNICEF

***KLIKNIJ TUTAJ***


Narodowy Program
Rozwoju Czytelnictwa

***KLIKNIJ TUTAJ***


Ogarnij Inżynierię
"Tajemnice
zielonych dachów" 

***KLIKNIJ TUTAJ*** Varsavianistyczna Szkoła
***KLIKNIJ TUTAJ***Twórcza szkoła
w Europie

***KLIKNIJ TUTAJ***SZKOLNE KOŁO
WOLONTARIATU
***KLIKNIJ TUTAJ***


Światowy Dzień
Pierwszej Pomocy

***KLIKNIJ TUTAJ***SP 68
honorowy opiekun
hotelu dla dzikich
owadów zapylających

***KLIKNIJ TUTAJ***

ZDROWO I SMACZNIE
***KLIKNIJ TUTAJ***


***KLIKNIJ TUTAJ***


PROMOCJA ZDROWIA
***KLIKNIJ TUTAJ***Program rządowy
"Książki naszych marzeń"
***KLIKNIJ TUTAJ***