oppman.edu.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start

Strona klasy 3B

Wychowawca: Katarzyna Szuflet

Nauczyciel wspomagający: Paulina Kozłowska


26.09.2018 - 3B NA NIEWIDZIALNEJ WYSTAWIE

26 września uczniowie klasy 3b odwiedzili Niewidzialną Wystawę. Miejsce niezwykłe, w którym każdy może doświadczyć świata w całkiem inny sposób, bo w zupełnych ciemnościach, zupełnie takich samych, jakie towarzyszą osobom niewidomym. Nasi uczniowie byli zafascynowani zwiedzaniem pokoju, kuchni, leśniczówki, warszawskiej ulicy i sali muzealnej za pomocą dotyku, słuchu i węchu. Z uwagą słuchali o alfabecie Braille'a i z zaciekawieniem układali puzzle nie mogąc ich zobaczyć. Wierzymy, że to doświadczenie pozwoli im lepiej zrozumieć osoby niewidome i uwrażliwi na wszelkie ułomności.


22.09.2018 - PIKNIK SZKOLNY

Poszłam na piknik Polska Złota Jesień, bo chciałam się dobrze bawić. Piknik odbył się w mojej szkole numer 68. Najbardziej podobało mi się oglądanie skórki cebuli pod mikroskopem, jesienne rozwiązywania krzyżówki, kolorowanie obrazków i liścia. Mój liść z kasztanów i żołędzi został sfotografowany i ma być umieszczony na stronie internetowej szkoły. Będzie zagadką dla innych… Z eko malowania wyszło eko się malowanie. Podobało mi się również rysowanie autoportretu, może zawisnę gdzieś w Warszawie na ścianie jakiegoś ładnego domu? Natomiast z krainy tatuaży wypuszczano głównie koty i tygrysy, czasami nietoperze i kościotrupy. Podobało mi się też robienie kwiatu z bibuły, który wygląda jak lilia. Puzzle pokonały nawet moją mamę… Odbijanie Zośki to trudna sprawa, ale jakoś się udało… uff. Tor przeszkód pokonałam natomiast bez zarzutu, tak jak łamigłówki matematyczne. Miło było patrzeć, jak z talerza znika ciasto, które upiekłam z Tosią. A nagroda lizak? Słodka! Bardzo mi się podobało.

/Marta K./

***

Na pikniku byliśmy 3h które spędziliśmy bardzo miło. Najlepszą atrakcją był grill. Były super konkursy; zadania, świetna muzyka i super jedzonko. Bardzo nam się podobało i przyjdziemy za rok

/Aleks G./

***

Na pikniku w szkole.

Najbardziej podobało mi się granie w piłkę i malowanie twarzy. Podobało mi się też granie w warcaby oraz bieg na sto metrów.

/Krystian R./

***

W sobotę w naszej szkole o godzinie 10.00 rozpoczął się Piknik rodzinny. Przyszło dużo ludzi. Na początku pan burmistrz posadził dąb na terenie szkoły. Potem był poczęstunek. Najbardziej mi smakowały czekoladowe ciasta. Następnie wzięłam udział w biegu na 100 m na 100-lecie Niepodległości. W szkole były różne zadania do wykonania. Najbardziej mi się podobał tor przeszkód, malowanie twarzy oraz oglądanie skórki cebuli przez mikroskop. Na pikniku były tańce, śpiewy oraz wiele innych atrakcji. Miło spędziłam czas z rodziną oraz koleżankami.

/Ania D./


28 WRZEŚNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W dniu 28 września odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Klasa 3b rozdawała kartki z działaniami. Za poprawną odpowiedź był cukierek. Jeszcze graliśmy w mnożeniowe bingo. Wygrał Antek. Dzień był bardzo udany.

/Aleks G./

W dniu 28 września 2018 r obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Graliśmy w bingo i każdy wygrał. Rozdawaliśmy działania, a za dobrze zrobione obliczenie dawaliśmy cukierki. Gratulowaliśmy uczniom, nauczycielom i dyrekcji zdolności matematycznych. Dzień był bardzo fajny.

/Antek K./

W piątek 28 września był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Klasa 3b miała matematyczne bingo oraz za dobre odpowiedzi dostawało się cukierka. Bardzo mi się to podobało.

/Marta K./

W piątek 28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Graliśmy w mnożeniowe bingo i rozdawaliśmy karteczki z działaniami. Za poprawne odpowiedzi dawaliśmy cukierki. Było bardzo fajnie.

/Tosia J./


3 października 2018: POLICJA - NASZ PRZYJACIEL

Klasa 3b spotkała się z bardzo sympatyczną panią policjantką, która rozmawiała z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa na drodze, w Internecie, w kontakcie z osobą obcą. Dzieci bardzo chętnie brały udziałw zajęciach, zadawały mnóstwo pytań lub opowiadały o swoich doświadczeniach.


9 października 2018: Centrum Pieniądza

Uczniowie klasy 3b odwiedzili we wtorek Narodowy Bank Polski, a dokładnie Centrum Pieniądza. Ekscytacji przed wycieczką było mnóstwo, a wrażenia po wycieczce uczniowie opisali w następujący sposób:

9 października 2018 roku pojechaliśmy do Centrum Pieniądza. Udaliśmy się tam autobusem numer 116. Przy wejściu do muzeum plecaki były sprawdzone rentgenem. Odbyły się warsztaty o tym, co może być walutą. Byliśmy na wystawie, na której oglądaliśmy największa monetę na świecie i najmniejszą też. Wracaliśmy do szkoły metrem. Wycieczka mi się bardzo podobała, a najbardziej największa moneta na świecie.

/Bartek/

Dziś o godzinie 12:30 mieliśmy zbiórkę w szkole i wyszliśmy na wycieczkę do Centrum Pieniądza, do którego jechaliśmy autobusem linii 116. Na miejscu mieliśmy warsztaty o różnych rodzajach pieniędzy. Potem oglądaliśmy wystawę, na której były w gablotach różne rodzaje monet, od najstarszych do obecnie występujących. Poznaliśmy też różne metody płatności: gotówką, kartą płatniczą, przelewem. Następnie po wyjściu z Centrum poszliśmy na stację metra, żeby wrócić do szkoły. Bardzo mi się podobało. Chciałabym jeszcze raz pojechać do tego muzeum.

/Wiktoria/

9 października 2018 r., o godzinie 12:30 klasa 3b pojechała na wycieczkę do Centrum Pieniądza. Pojechaliśmy autobusem na ulicę Świętokrzyską, gdzie mieści się ekspozycja Narodowego Banku Polskiego. Po wejściu daliśmy plecaki do kontroli wykrywaczem metali. Byliśmy na warsztatach, gdzie nauczyliśmy się, czym kiedyś były płacidła i czym można było płacić w przeszłości. Oglądaliśmy na wystawie stare polskie monety i największa monetę na świecie. Do szkoły wróciliśmy metrem. Według mnie było bardzo fajnie. Podobały mi się warsztaty i możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach z kolegami i koleżankami z klasy.

/Laura/

We wtorek 9 października o godzinie 12:30 klasa 3b wybrała się na wycieczkę do Centrum Pieniądza. Uczestniczyła tam w zajęciach oraz oglądała wystawę dotyczącą różnych monet. Dzieci z klasy 3b stwierdziły, że wycieczka była bardzo udana.

/Marta/


8 i 10 października: SPORT TO ZDROWIE

W październiku, dzięki pięknej jesiennej aurze, korzystamy z boiska i ogrodu szkolnego na zajęciach wychowania fizycznego. Chętnie biegamy, gramy w piłkę, a w środę wzięliśmy udział w grze na orientację. Zostaliśmy przydzieleni do małych zespołów z uczniami klasy 4d i 7c. To było bardzo ciekawe doświadczenie i świetna zabawa!!! /ksz/


PAŹDZIERNIK: WKRÓTCE 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

Już niedługo rocznica odzyskania Niepodległości. Nie byle jaka bo SETNA!!! Uczniowie klasy 3b, przygotowując się do tego wydarzenia, poznali postać Jana Ignacego Paderewskiego i wykonali piękną prezentację o tym genialnym muzyku i wielkim patriocie.


15 PAŹDZIERNIKA 2018 – WARSZTATY „NO WASTE FOOD”


W poniedziałek odbywały się warsztaty z Banku Żywności. Oglądaliśmy film o jedzeniu. Uczyliśmy się umieszczać jedzenie w lodówce.

/Ania/

***


W poniedziałek były warsztaty Banku Żywności. Obejrzeliśmy film o marnowaniu jedzenia, potem robiliśmy zadanie dotyczące rysowania poprawnego ułożenia jedzenia w lodówce. Warsztaty były bardzo ciekawe.

/Tosia/

***


Warsztaty Banku Żywności: oglądaliśmy film, jak nie marnować żywności oraz wypełnialiśmy lodówkę po to, żeby wiedzieć, gdzie trzymać produkty, żeby się nie psuły.

/Marta/

****


W poniedziałek przyjechała do nas pani z Banku Żywności. Na początku oglądaliśmy film o jedzeniu. Po filmie uzupełnialiśmy lodówkę produktami.

/Antek/


17  PAŹDZIERNIKA 2018 – ZDROWE TORTILLE

W środę robiliśmy zdrowe tortille. Wykonaliśmy sami tortille z warzyw, sera i wędliny. Częstowaliśmy nauczycieli.

/Ania/

***

W środę robiliśmy tortille. Przepis to: 1 tortilla, 1 jajko, 1 serko-jogurt, papryka, rzodkiewka, szynka, ser i sałata. Tortille posmarowaliśmy serkiem i położyliśmy na nią sałatę. Na sałatę położyliśmy szynkę, na szynkę położyliśmy ser. Na tortilli bliżej siebie ułożyliśmy rzodkiewki i paprykę, a na warzywach pół jajka. Tortillami częstowaliśmy nauczycieli.

/Bartek/

***

Robiliśmy zdrowe tortille. Wykonane były z sera, jajka, warzyw i wędliny. Tortillami częstowaliśmy napotkane w szkole osoby.

/Tosia/

***

Zdrowe tortille: składnikami zdrowych tortilli są jajka, warzywa, mięso, ser. Następnie złożyliśmy je w rulon, połowę zjedliśmy, a połową poczęstowaliśmy: Panią dyrektor, nauczycieli oraz inne osoby w szkole.

/Marta/

***

Wczoraj robiliśmy zdrowe tortille. Używaliśmy m.in. szynki, serka, sałaty, papryki i rzodkiewki. Częstowaliśmy pracowników i Dyrekcję.

/Antek/

***

W środę robiliśmy zdrowe tortille. W tortillach było jajko, ser, wędlina. Częstowaliśmy panią Dyrektor i Wicedyrektor.

/Krystian/


18 PAŹDZIERNIKA 2018 – DZIEŃ PAPIESKI

Dzisiaj był Dzień Papieski. Był apel, na którym śpiewaliśmy ulubioną piosenkę Papieża, był też film o podróżach Papieża. Bardzo mi się podobało.

/Tosia/

***

W czwartek odbył się uroczysty apel z okazji dnia Papieskiego. Nie wiedziałam, ze Papież miał, aż tyle podróży.

/Marta/

***

Dzisiaj był Dzień Papieski. Uczyliśmy się piosenek i śpiewaliśmy. Potem oglądaliśmy prezentację o podróżach Papieża.

/Antek/


26.10.2018 - Z WIZYTĄ U NIEMYCH ŚWIADKÓW HISTORII - BOHATERÓW
W piątkowe, pochmurne przedpołunie, uczniowie klasy 3b, wraz z panią Kasią i panią Pauliną wybrali się na spotkanie z historią. Historią trudną, ale bohaterską. Odwiedzili bowiem Cmentarz Powązki Wojskowe. Udali się do kwatery A7, gdzie są pochowani żołnierze, którzy walczyli o wolność Polski w 1918 roku. Następnie do kwatery A20, Szarych Szeregów, bohaterskich młodych ludzi, harcerzy, członków Grup Szturmowych, którzy bronili polskiej wolności podczas II Wojny Światowej. Uczniowie odnależli groby Janka Bytnara "Rudego", Jego rodziców i przyjaciół. Postawili znicze, wysłuchali historii, która związała ich losy.
W drugiej części spaceru, odwiedzili groby wielkich Polaków; artystów, sportowców, polityków, dziennikarzy, lotników. Bardzo chętnie i uważnie słuchali o sukcesach Kamili Skolimowskiej, Kazimierza Deyny, Kazimierza Górskiego, o wspaniałej pracy i dokonaniach prof. Zbigniewa Religii, o ciekawej choć niebezpiecznej pracy Waldemara Milewicza, o wybitnych Polakach: Władysławie Bartoszewskim, Jacku Kuroniu i prof. Bronisławie Geremku, a także aktorach i artystach.
Wizyta na Powązkach była elementem obchodów 100-lecia Niepodległości; w czasie, której uczniowie poznali sylwetki tych, którzy o tę Wolność walczyli, a także tych, którzy z tej Wolności czerpali i dawali piękne świadectwo patriotyzmu pracując dla Polski i rozsławiając swoją Ojczyznę w świecie.
***

W piątek 26 października klasa 3b wybrała się na Wojskowy Cmentarz Powązkowski. Klasa szła główną aleją. Odwiedziła groby żołnierzy i harcerzy. Tam większość uczniów zapaliła znicze. Następnie przeszła do alei, przy której były pochowane zasłużone Polsce osoby. Potem uczniowie zobaczyli pomnik katastrofy w Smoleńsku oraz pomnik „Chwała Lotnikom Polskim”. Klasa 3b uznała, że to był bardzo pouczający spacer.

/Marta/

26 października roku pojechaliśmy całą klasą na Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Wyruszyliśmy autobusem linii 205. Na Powązkach jest wiele nagrobków sławnych osób: polityków, wojskowych, pisarzy i sportowców. Zapaliliśmy znicze i wróciliśmy do szkoły. Myślę, że ta wycieczka była bardzo udana.

/Tosia/

W ostatni piątek byliśmy na warszawskich Powązkach, by uczcić pamięć poległych w Powstaniu Warszawskim. Zapaliliśmy znicze na grobach poległych z batalionu „Zośka”. Ja swój znicz zapaliłem u jedenastoletniego chłopca, który w czasie powstania był sanitariuszem. Moim zdaniem o takich bohaterach nie powinno się zapominać.

/Kuba/

W piątek 26 października poszliśmy na cmentarz wojskowy Powązki. Na miejsce pojechaliśmy autobusem. Przy wejściu była duża mapa cmentarza, na której wyszukaliśmy kwatery bohaterów Powstania Warszawskiego. Widzieliśmy grób Kazimierza Dejny, żołnierzy Szarych Szeregów, „Rudego”, „Zośki” oraz pomnik Polskiego Lotnictwa. Każdy mógł zapalić znicz na grobie wybranej osoby. Wycieczka bardzo mi się podobała.

/Bartek/

W dniu 26.10.2018 około godziny 10-tej wyszliśmy na wycieczkę na Wojskowe Powązki. Na miejsce dojechaliśmy autobusem. Na początku zwiedziliśmy groby, gdzie są pochowani różni żołnierze. Następnie zapaliłem znicz przy grobie Jana Bytnara. Przechodziliśmy aleją, gzie byli pochowani sportowcy, aktorzy i inni sławni Polacy. Przechodziliśmy również obok Pomnika Katastrofy Smoleńskiej. Z wycieczki wróciliśmy do szkoły około godziny 12-tej. Wycieczka na Wojskowe Powązki była bardzo udana mimo brzydkiej pogody.

/Krystian/


W piątek 19 października Pani o zajęć SKS wzięła nas o innej szkoły na zawody sportowe. Obyły się tam różne konkurencje. Było ich siedem: bieg z przeszkodami, rzut piłka do celu, turlanie piłki, konkurencje drużynowe i inne.  Na zawodach zajęłam trzecie miejsce. Bardzo mi się podobało i chciałabym móc uczestniczyć w kolejnych takich imprezach.

/Wiktoria/


7 listopada 2018r: DLACZEGO OBCHODZIMY 11 LISTOPADA?

Na to pytanie, uczniowie klasy 3b, szukali odpowiedzi w Muzeum Wojska Polskiego. Dzisiejszy udział w warsztatach, związany z obchodami Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości, był strzałem w dziesiątkę! Dzieci miały okazję poczuć na "własnej skórze" jak to było pod zaborami, poznały bohaterów, wielkich patriotów, którzy zbrojnie i politycznie walczyli o Polskę na mapach Świata, układali fantastyczne mega-wielkie puzzle przedstawiające sylwetki poznanych postaci. Nie zabrakło oczywiście symboli narodowych! Każdy samodzielnie (no dobra... z drobną pomocą dorosłych ;-)) wykonał kokardę narodową.Wycieczka do Muzeum Wojska Polskiego

7.11.2018 w środę byliśmy w Muzeum Wojska Polskiego. Na początku oglądaliśmy czołgi i samoloty. Weszliśmy do środka i oglądaliśmy obrazki z polskimi żołnierzami. Szyliśmy kokardy narodowe. Potem układaliśmy puzzle, a na koniec obejrzeliśmy ekspozycję. Było bardzo fajnie.

/Tosia i Kuba/

 

W środę pojechaliśmy o Muzeum Wojska Polskiego. Prze wejściem do muzeum obserwowaliśmy czołgi i samoloty. Weszliśmy o muzeum na warsztaty. Rozmawialiśmy o życiu Polaków pod zaborami. Poznaliśmy 4 sławnych Polaków. Robiliśmy kokardy wojskowe-narodowe. Potem układaliśmy puzzle z polskimi bohaterami. Wróciliśmy autobusem do szkoły.

/Bartek, Krystian/

 

W środę 7.11.2018 klasa 3b wybrała się do Muzeum Wojska Polskiego. Najpierw oglądaliśmy czołgi i samoloty. Następnie rozpoczęliśmy warsztaty, które pokazywały nam życie Polaków, którzy żyli po zaborami. Poznaliśmy 4 sławnych Polaków: J. Piłsudski, gen. Haller, R. Dmowski, I. Paderewski. Następnie szyliśmy kokardy narodowe i układaliśmy puzzle zasłużonych podczas I Wojny Światowej Polaków oraz na koniec oglądaliśmy ekspozycję. Klasa 3b uznała, że to była bardzo udana wycieczka.

/Marta, Aleks/Wycieczka do Muzeum Narodowego

Dnia 21.11.18 klasa 3b wybrała się na wycieczkę do Muzeum Narodowego. Na początku widzieliśmy wystawę rzeźbiarstwa i oglądaliśmy dużą rzeźbę popiersia Marszałka Józefa Piłsudskiego. Później zobaczyliśmy dużą wystawę, malarstwa Henryka Siemiradzkiego, która mi się podobała. Najbardziej podobała mi się wystawa z klocków Lego i lepienie plasteliny. Rozmawialiśmy także o technice malowania oraz o odcieniach kolorów. Moja opinia o wycieczce jest pozytywna ponieważ dowiedziałem się dużo ciekawych rzeczy.

/Aleks/

 

21. 11. 2018 r. Sprawozdanie

Dziś odbyła się wycieczka do Muzeum Narodowego. Pojechaliśmy tam autobusem. Po muzeum oprowadzała nas pani przewodnik. Oglądaliśmy różne obrazy. Jeden był namalowany z różnych figur. Były tam koła, kwadraty, prostokąty i trójkąty. Najbardziej mi się podobał biały obraz na którym szukaliśmy białych liczb. W jednej sali mieszaliśmy różne kolory plasteliny i wyszły nam takie same kolory jak na obrazie. Pod koniec wycieczki poszliśmy na pyszne pączki. Bardzo mi się podobała ta wycieczka, ponieważ dowiedziałam się wiele nowych rzeczy.

/Ania/

 

W dniu 21 listopada 2018 roku klasa 3b pojechała do Muzeum Narodowego. W muzeum mieliśmy zajęcia o kolorach. Oglądaliśmy różne obrazy oraz mieszaliśmy kolorową plastelinę i tworzyliśmy różne barwy. Następnie widzieliśmy wystawę niewidzialne obrazy były one namalowane białą farbą na białym tle. Bardzo podobała mi się rzeźba z kloców lego. Na koniec poszliśmy na pączki. Ja zjadłem pączka z nadzieniem truskawkowym i owocowym. Wycieczka była bardzo udana.

/Bartek/

 

W środę 21 listopada, klasa 3b wybrała się na wycieczkę do Muzeum Narodowego. Zwiedzała tam wystawy malarstwa i uczestniczyła w warsztatach pt. ”Zabawy z barwami”. Podawaliśmy synonimy nazw kolorów, mieszaliśmy różne kolory plasteliny oraz wykonaliśmy wspólną pracę na palecie. Po wyjściu z muzeum wybraliśmy się do cukierni po pyszne pączki. Wszyscy uznali, ze to była udana wycieczka.

/Marta/

 

21 listopada o godzinie 11:30 klasa 3b pojechała na wycieczkę do Muzeum Narodowego. Na początku rozmawialiśmy o obrazach. Później robiliśmy kolory z plasteliny, a na samym końcu podziwialiśmy rzeźbę zbudowana z klocków lego i obraz z liczbami. Moim zdaniem wycieczka była udana.

/Antek/

 

21 listopada 2018 roku byliśmy w Muzeum Narodowym. Pojechaliśmy tam autobusem. Na początku oglądaliśmy pewien obraz i opisywaliśmy jego kolory. Potem pani pokazała nam inne obrazy. Na końcu pani dała nam plastelinę w różnych kolorach. Mieszaliśmy ją i powstawały dzięki temu inne kolory. Moim zdaniem to była bardzo fajna wycieczka.

/Tosia/

 

W dniu wczorajszym byliśmy na wycieczce w Muzeum narodowym na lekcji „Zabawa z barwami”. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo o istniejących barwach na przykład, ze są barwy ciepłe i zimne, podstawowe i pochodne. Używając różnych barw jedne obrazy wydają się nam wesołe, a drugie smutne. Mi najbardziej utkwił w pamięci obraz z kobietą poturbowaną przez byka. Obraz ten był smutny. Lekcja w muzeum była ciekawa i pouczająca.

/Kuba/


24 listopada 2018r. wzięłam udział w Biegu Olszynki Grochowskiej poświęconym 188 rocznicy Powstania Listopadowego. Biegłam 500m i zajęłam 1 miejsce. Bardzo się cieszę, że wzięłam udział w tym biegu.

/Ania Dłutowska/23 listopada - Dzień Pluszowego Misia

W piątek świętowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każdy z nas jakiegoś ma, swojego ulubionego pluszaka. A na zajęciach zrobiliśmy podobizny tych najpopularniejszych dziecięcych zabawek.


4 grudnia - SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE

We wtorkowe późne popołudnie, dzieci, rodzice i nauczyciele klasy 3b, spotkali się na wspólnych przygotowaniach do świąt.  Wykonywaliśmy dekoracje świąteczne. Do powieszenia w naszej sali powstały piękne wieńce adwentowe i bardzo długi łańcuch, a do ozdobienia choinek w domach zrobiliśmy malowane i brokatowane szyszki i orzechy oraz  zawieszki z suszonych owowców i kolorowych koralików.

Spotkanie było bardzo sympatyczne, serdeczne i ciekawe.


6 grudnia - MIKOŁAJKI W MANUFAKTURZE CZEKOLADY

W fabryce czekolady były zajęcia o czekoladzie. Dowiedzieliśmy się jak ją robić, a potem każdy zrobił swoją tabliczkę.

/Bartek/

 

Wczoraj byliśmy z klasą na niespodziewanej wycieczce do Manufaktury Czekolady. Robiłem tam własnoręcznie czekoladę, która smakowała inaczej niż te ze sklepu.

/Krystian/

 

W czwartek, w mikołajki, byłam z całą klasą w „Manufakturze Czekolady”. Zrobiłam tam własnoręcznie swoją autorską tabliczkę czekolady.

/Marta/


12 grudnia - Loteria fantowa

W środę urządziliśmy loterię fantową, z której dochód przeznaczyliśmy na schronisko dla zwierząt na Żoliborzu - Canis. Przygotowywaliśmy się do niej bardzo długo. Poszliśmy porozmawiać z panią Dyrektor o organizacji loterii, zbieraliśmy fanty, pisaliśmy ogłoszenie, kolorowaliśmy rysunki psów i kotów, by nasze plakaty były ładniejsze. W środę pracy było też co nie miara. Układanie fantów, numerowanie ich, przygotowanie losów! A później oczywiście ich sprzedaż i wydawanie nagród. Wszyscy aktywnie braliśmy w tym udział, a Pani Paulina i Pani Kasia były z nas bardzo dumne! Nasi szkolni koledzy nas nie zawiedli - wszystkie losy zostały sprzedane, a nagrody rozdane. Tym sposobem uzbieraliśmy 370 zł, z których pożytek będą mieli nasi bracia mniejsi. 


13.12 - SZOPKI

Trzy dni ciężkiej pracy, pięć godzin potu na czole, stękania, jęczenia, proszenia o pomoc, przypływów beznadziejności i wyżyn sukcesów! Nie, nie, spokojnie... to nie horror, to tylko wytężona praca uczniów klasy 3b. Przyznajemy-łatwo nie było... ale się opłaciło! Wycinanie, obklejanie, naklejanie, kolorowanie, planowanie, obracanie i wiele innych czynności przyczyniło się do powstania pięknych szopek bożonarodzeniowych, które można podziwiać w holu dolnego korytarza.


16.01 - NASZE ZIMOWE KRAJOBRAZY

Dookoła biało, więc korzystamy i podziwiamy, a także przenosimy te piękne krajobrazy na kartkę papieru.Zorze polarne - Luty 2019

Zima potrafi być piękna, a nocą na dalekiej północy to już wogóle... Przedstawiamy nasze zimowe zorze polarne!14.02.2019 - ŚWIĘTUJEMY WALENTYNKI

Święto całkiem nie polskie, ale czemu by nie okazywać naszej miłości bliskim? mamie, Tacie, bratu czy siostrze, albo po prostu sympatii przyjacielowi? Z myślą o tych. których kochamy malowaliśmy piękne, witrażowe serca. Włożyliśmy w te pracę mnóstwo energii, zapału, cierpliwości i oczywiście miłości!!!


6.03.2019 - OPPMANADA

6 marca obchodziliśmy Święto Szkoły. Popularnie zwane Oppmanadą, zawsze ma troszkę inną formułę. W tym roku w klasach młodszych, uczniowie z klasy 3b, przygotowali dla każdej klasy małą prezentację, z którą wystąpili w 3-osobowych grupach. Czytali wiersz Artura Oppmana, zaprosili kolegów i koleżanki do odczytania komiksu prezentującego legendę napisaną przez naszego patrona; zadawali zagadki, rozwiązywali wspólnie krzyżówkę, rozdawali i pomagali układać puzzle. To było wyzwanie, ale i bardzo ciekawe, wiele uczące doświadczenie.

"To było fajne! Wszyscy nas słuchali." /Tosia/

"To było straszne, ... pani Natalia mnie przytuliła..." / Gustaw/

"Ja byłam podekscytowana i ciekawa jak to będzie." /Laura/20 marca - wyjście do Fundacji CANIS

Dnia 20 marca 2019 r. o godzinie 10:30 poszłam z całą klasą na wycieczkę do Fundacji Canis, dla której podopiecznych, psów i kotów, przeznaczyliśmy dochód z grudniowej loterii. Fundacja znajduje się w mieszkaniu, do którego mogły wejść tylko cztery osoby. Pani wybrała: Anię, Laurę, Bartka i mnie. W mieszkaniu było 5 kotów, w tym kotka, oraz 3 psy, w tym suczka. Daliśmy ich opiekunce jedzenie dla podopiecznych. Następnie z psami: Sarą i Benkiem wyszliśmy na spacer do parku. Po spacerze pożegnaliśmy się z opiekunką i poszliśmy na plac zabaw. Potem wróciliśmy o szkoły. Bardzo podobała mi się ta wycieczka, ponieważ mogłam spędzić czas ze zwierzętami.

/Marta/

Dnia 20 marca o godzinie 10:30 klasa 3b poszła na wycieczkę. Przez całą drogę myślałam o niebieskich migdałach, a Tosia, Marta i Ania mówiły coś o zaufaniu do windy. Gdy byliśmy na miejscu nasza wychowawczyni wybrała mnie, Bartka, Martę i Anię do zwiedzenia ośrodka Canis. W mieszkaniu Fundacji przywitała nas bardzo miła pani, również pieski nas przywitały. Koty zbytnio nie chciały się z nami witać, ale też były przyjazne. Najbardziej spodobał mi się czarny kotek i piesek Sara. Potem, wspomniana miła pani, wzięła na spacer pieski Benka i Sarę. Każdy mógł je pogłaskać. Po spotkaniu pożegnaliśmy się i poszliśmy się bawić na placu zabaw. Po czym wróciliśmy do szkoły. Wycieczka bardzo mi się podobała, było naprawdę super!!!

/Laura/


22 marca - czytamy Cukierka
Ostatnio uczestniczyliśmy w lekcji bibliotecznej. Odwiedziła nas pani Ewa, która przeczytała nam fragmenty książek pana W. Cichonia. Głównym ich bohaterem jest Cukierek - przezabawny kot. To jego portrety rysowaliśmy w ramach naszych zajęć słuchając o niesamowitych, łobuziarskich, przygodach czworonoga.


25 marca - NAUKA PRZEZ ZABAWĘ
Uczymy się nie tylko w szkole, w ławkach, z książek. Uczniowie klasy 3b w trakcie realizacji tematu o wynalazcach i odkryciach odwiedzili Centrum Nauki Kopernik. Bawili się, poznawali, doświadczali i eksperymentowali. Okrzyki zachwytu wzbudził ekran termowizyjny, a pocieranie rąk czy kolan i obserwowanie zmian kolorów na ekranie niektórych pochłonęło bez reszty, podobnie jak lustro, które zniekształcało odbicie. Bardzo dużo czasu spędziliśmy przy chustach unoszących się na wietrze i na obserwowaniu pod mikroskopem różnych malutkich stworzonek. Serdecznie polecamy takie doświadczanie nauki. "To była najlepsza wycieczka. Wszystkim polecam pójść do Kopernika." /Laura/
"Bardzo mi się podobało w Centrum. Najbardziej chusty i kościotrup, którego było widać dopiero jak się jechało na rowerze." /Ania/

29 marca - WIOSNA W SZKOLNYM OGRÓDKU

Zrodził się w głowach dwóch uczennic klasy 3b pewien pomysł. Reszta klasy podchwyciła, rodzice pomogli i tak o to, w wiosenny piątek, dziarsko pomaszerowaliśmy do szkolnego ogródka, gdzie na czterech rabatkach robiliśmy wiosenne porządki. Posprzątaliśmy po zimie, dosypaliśmy świeżej ziemi, posialiśmy kwiaty i posadziliśmy warzywa. Niektórzy, co prawda, bardziej byli zainteresowani ratowaniem zahibernowanych biedronek, ale obserwowanie ich zimowego schronienia i ospałego zachowania też było bardzo ciekawym doświadczeniem. Mamy nadzieję, jeszcze przed wakacjami, cieszyć oczy naszymi roślinkami. Projekt będziemy też kontynuować hodowlą prowadzoną w klasie, regularnym doglądaniem rabatek, przygotowaniem kart informacyjnych o posadzonych roślinach i prowadzeniem zapisów ze swoich obserwacji.


ZIELONO MI

W ogródku, którym zajmuje się klasa 3b, same cuda! Cuda przyrody, wiosny, deszczu i słońca. Kwitnie tymianek i truskawka, rośnie dynia, słoneczniki, nasturcje, ziemniaki, marchewka, dalie, przyjęła się borówka. Mamy też pierwsze zbiory: rzodkiewki!!! Tosia, nasza degustatorka, orzekła, że bardzo smaczne.10 maja - KAZIMIERZ DOLNY
Choć pogoda nie była najlepsza to wycieczka udała się wyśmienicie! Pojechaliśmy do Kazimierza Dolnego, gdzie zwiedziliśmy Wąwóz Korzeniowy Dół, płynęliśmy statkiem po Wiśle, o mało nas wodne ptaki nie pożarły, obeszliśmy rynek i ciekawe uliczki miasteczka. Zajadaliśmy się pysznymi maślanymi kogutami. To była bardzo udana wycieczka.


 


Zima w Mieście 2020
***Kliknij tutaj***

Jadłospis na akcję
***KLIKNIJ TUTAJ***


JADŁOSPIS LUTY
***KLIKNIJ TUTAJ***
LUTY- 10 obiadów
opłata 55 zł
INFORMACJE O OBIADACH
***KLIKNIJ TUTAJ***


Aktualny Plan lekcji
***KLIKNIJ TUTAJ***


Procedury wydawania:

1. legitymacji szkolnej
2. duplikatów legitymacji i świadectw
***KLIKNIJ TUTAJ***


Wewnętrzny System
Doradztwa Zawodowego
***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt


Klub Szkolny UNICEF

***KLIKNIJ TUTAJ***


Realizujemy projekt

***KLIKNIJ TUTAJ***


Narodowy Program
Rozwoju Czytelnictwa

***KLIKNIJ TUTAJ***Ogólnopolski Program
AI Schools&Academy
***KLIKNIJ TUTAJ***


Ogarnij Inżynierię
"Tajemnice
zielonych dachów" 

***KLIKNIJ TUTAJ*** Varsavianistyczna Szkoła
***KLIKNIJ TUTAJ***SZKOLNE KOŁO
WOLONTARIATUSP 68
honorowy opiekun
hotelu dla dzikich
owadów zapylających

***KLIKNIJ TUTAJ***ZDROWO I SMACZNIE
***KLIKNIJ TUTAJ***


***KLIKNIJ TUTAJ***


PROMOCJA ZDROWIA
***KLIKNIJ TUTAJ***Program rządowy
"Książki naszych marzeń"
***KLIKNIJ TUTAJ***